Doplňky

Doplňků pro vestavěné skříně je celá řada, proto je dobré dopředu promyslet k jakému účelu budete skříň používat a podle toho zvolit jejich vhodnou kombinaci a uspořádání vestavěné skříně. Nejběžnějším způsobem uložení věcí ve skříni je uložení na police. Ty mohou být jakkoliv hluboké. Délka může být maximálně 120 cm. U delších polic je nutné počítat s podpěrou. Jesliže je vestavěná skříň hodně hluboká a nedosáhnete na věci uložené vzadu, můžete využít výsuvných polic na rolničkových výsuvech. Police mohou být upevněny na pevno, nebo volně na podpěrky. Většinou se střídá jedna police pevná a dvě volné tak, aby byla zajištěna dostatečná tuhost korpusu vestavěné skříně. Pro uložení drobných věcí se do Vaší vestavěné skříně hodí zásuvky. Jejich velikost není omezena. K vysouvání zásuvek požíváme rolničkové polovýsuvy, nebo plnovýsuvy s plynulým dojezdem.

Místo zásuvek můžete zvolit drátěné koše. Jejich nevýhodou je standartizovaná hloubka 49 cm. Na věšení oblečení do vestavěných skříní se používají pevné šatní tyče. Ramínko má zhruba 50cm a tomu musí odpovídat vnitřní hloubka vestavěné skříně. Jestliže je hloubka menší, musí se použít šatní výsuv, na který se ramínka věší kolmo za sebe. Speciálním typem jsou sklopné šatní tyče, pro uložení věcí do prosoru, kam normálně nedosáhnete.

Výrobci dopňků myslí i na drobnosti, které lidé umísťují do šatní skříně. V naší nabídce tedy naleznete držák kravat, kalhotovník, držák na košťata.